Valmistamme laadukkaita ja istuvia työasuja jokaiseen tarpeeseenne.


    Pääkonttori ja logistiikkakeskus

    ATS-ammattityökalut Oy
    Raudoittajantie 16
    06450 Porvoo
    Suomi

    Puh. 020 144 2020
    info@atex-ammattiasut.fi

    Olemme avoinna arkisin klo 08:00-16:00

    Verkkokauppamme on auki 24/7



    Myynti

    Paulo Toivonen
    Varatoimitusjohtaja

    Pirkanmaa, Keski-Suomi, Varsinais-Suomi

    +358 40 543 0433
    paulo.toivonen@atex-ammattiasut.fi


    Petri Jokinen
    Myyntiedustaja, Tuotepäällikkö

    Sioen Apparel sekä Dike -tuotteet

    +358 40 077 8744
    petri.jokinen@atex-ammattiasut.fi


    Jouko Heikkilä
    Myyntiedustaja

    Itä-Suomi

    +358 40 718 5592
    jouko.heikkila@atex-ammattiasut.fi


    Udo Saul
    Myyntiedustaja

    Viro

    +372 569 953 65
    udo.saul@atex2u.net



    Logistiikka

    Suvi Westerberg
    Varastopäällikkö

    +358 400 120 536

    suvi.westerberg@atex-ammattiasut.fi

    Atex Varasto

    +358 40 350 7789
    varasto@atex-ammattiasut.fi


    Atex Paino

    +358 43 211 1302

    Toimisto

    Jari Toivonen
    Toimitusjohtaja

    +358 400 601 387
    jari.toivonen@atex-ammattiasut.fi


    Minna Kiiski
    Taloushallinto

    +358 50 452 1021
    minna.kiiski@atex-ammattiasut.fi


    Tinja Toivonen
    Verkkokauppa

    +358 40 530 3060
    tinja.toivonen@atex-ammattiasut.fi


    Tiina Toivonen
    Hallituksen puheenjohtaja
    tiina.toivonen@atex-ammattiasut.fi



    Tuotanto

    Jukka Koponen
    Mallimestari

    +358 50 375 3047
    pattern@atex-ammattiasut.fi


    Tiina Ollikainen
    Kehityspäällikkö

    +358 44 0131015
    tiina.ollikainen@atex-ammattiasut.fi


    Sanna Kämäräinen
    Tuotannon assistentti

     +358 40 553 3206
    sanna.kamarainen@atex-ammattiasut.fi

    Verkkolaskut

    Verkkolaskuosoite:  003708816514

    Välittäjäntunnus:  003723327487 (tai 00372332748700001)

    OVT-tunnus:  003708816514 / Apix Messaging Oy

    Jos käytätte pankkien e-lasku palveluita lähetykseen, tarkistakaa käytettävä verkkolaskuosoite ja välittäjätunnus  täältä >>

    Sähköpostilaskut:

    Mikäli ette voi lähettää laskua verkkolaskuna, voitte lähettää laskun myös sähköpostitse osoitteeseen: ats-ammattityokalut@skannaus.apix.fi

    Paperilaskut:

    Ats-Ammattityökalut Oy, @atex-ammattiasut.fi@, PL 1000, 00781 HELSINKI

    Atex Showroom Helsinki
    Helsinki Fashion House 2.krs,
    Mikkolantie 1 A, 00640 Helsinki

    (Esittelyt ja sovitukset sopimuksen mukaan Petri Jokinen puh. 0400 778 744).


    Sähköpostit: etunimi.sukunimi(@)atex-ammattiasut.fi