We manufacture high-quality workwear for your every need.

    Yhteystiedot

    Atexin tiimistä löytyy ammattilainen jokaiseen tarpeeseen.
    Koskipa asiasi sitten vaikkapa valmistusta, toimitusta tai sertifiointia - joku meistä tietää vastauksen.

    Ota yhteyttä - olemme täällä sinua varten!

    Asiakaspalvelu

    Tilaukset & Tarjouspyynnöt

    020 144 2020
    tilaukset@atex-ammattiasut.fi

    Muut asiat

    020 144 2020
    info@atex-ammattiasut.fi

    Myynti

    Jari Toivonen
    Toimitusjohtaja

    +358 400 601 387
    jari.toivonen@atex-ammattiasut.fi

    Paulo Toivonen
    Varatoimitusjohtaja
    Myyntiedustaja Pirkanmaa, Keski-Suomi, Varsinais-Suomi

    +358 40 543 0433
    paulo.toivonen@atex-ammattiasut.fi

    Pepe Jokinen

    Myyntiedustaja   Uusimaa
    Tuotepäällikkö Sioen Apparel & Engel tuotteet

    +358 40 077 8744
    petri.jokinen@atex-ammattiasut.fi

    Jouko Heikkilä

    Myyntiedustaja  Itä-Suomi

    +358 40 718 5592
    jouko.heikkila@atex-ammattiasut.fi

    Aatu Luoti

    Myyntiedustaja   Uusimaa

    +358 40 128 0505
    aatu.luoti@atex-ammattiasut.fi

    Toimisto

    Tinja Toivonen
    Verkkokauppa, taloushallinto

    +358 40 530 3060
    tinja.toivonen@atex-ammattiasut.fi

    Jenny Mero
    Asiakaspalvelu

    020 144 2020
    jenny.mero@atex-ammattiasut.fi

    Logistiikka

    Harri Hopeamaa
    Varasto

    +358 40 350 7789
    varasto@atex-ammattiasut.fi

    Juho Juvakka
    Paino

    +358 43 211 1302
    info@atex-ammattiasut.fi

    Pille Ageni
    Paino

    +358 43 211 1302
    info@atex-ammattiasut.fi

    Tuotanto

    Jukka Koponen
    Mallimestari

    +358 50 375 3047
    pattern@atex-ammattiasut.fi

    Tiina Ollikainen
    Kehityspäällikkö

    +358 44 0131015
    tiina.ollikainen@atex-ammattiasut.fi

    Assi Moilanen
    Mallimestari

    +358 40 921 8656
    assi.moilanen@atex-ammattiasut.fi

    Radja Abuzaid
    Mallimestariharjoittelija

    +358 40 553 3206
    radja.abuzaid@atex-ammattiasut.fi

    Hallitus

    Tiina Toivonen

    Hallituksen puheenjohtaja

    Jari Toivonen

    Toimitusjohtaja


    Paulo Toivonen

    Hallituksen jäsen

    Tinja Toivonen

    Hallituksen jäsen

    Pepe Jokinen

    Hallituksen jäsen

    Head Office and Distribution Center

    ATS-ammattityökalut Oy
    Raudoittajantie 16
    06450 Porvoo
    Suomi

    Puh. 020 144 2020
    info@atex-ammattiasut.fi

    Olemme avoinna arkisin klo 08:00-16:00

    Atex Showroom Helsinki

    Helsinki Fashion House 2. krs,
    Mikkolantie 1 A, 00640 Helsinki

    Esittelyt ja sovitukset sopimuksen mukaan:

    Petri Jokinen puh. 0400 778 744
    Aatu Luoti puh. 040 128 0505

    Laskutustiedot

    Verkkolaskuosoite:  003708816514

    Välittäjäntunnus:  003723327487 (tai 00372332748700001)

    OVT-tunnus:  003708816514 / Apix Messaging Oy

    Jos käytätte pankkien e-lasku palveluita lähetykseen, tarkistakaa käytettävä verkkolaskuosoite ja välittäjätunnus  täältä >>

    Sähköpostilaskut:

    Mikäli ette voi lähettää laskua verkkolaskuna, voitte lähettää laskun myös sähköpostitse osoitteeseen: ats-ammattityokalut@skannaus.apix.fi

    Paperilaskut:

    Ats-Ammattityökalut Oy, @atex-ammattiasut.fi@, PL 1000, 00781 HELSINKI